A pihenés is egyfajta edzés!
Szünet
A lelkes kezdők általában azonnal szeretnék látni, elérni a kívánt eredményt, ezért lendületesen fognak hozzá az edzéshez, lelkesen mennek minden nap a fitness-terembe. Ez nemcsak azért veszélyes, mert esetleg hamar unalmassá válhat a napi edzés, de az izmoknak sem tesz jót. Az edzések közé be kell iktatni pihenőnapokat is, hogy az izmoknak se legyen leterhelő a mindennapos készenlét, majd elfáradás, illetve az esetleges izomláz is helyre tudjon állni.
Alvás
A legfontosabb a test regenerálásához a kielégítő minőségű és mennyiségű alvás! Ez pihenés a testnek és az agynak is. Intenzív futást azért ne tervezzünk közvetlenül lefekvés előttre, mivel ez stimulálja a keringést és nehezebben alszunk el.
Fürdő, szauna, masszázs
A teljes kikapcsolódáshoz hozzátartozik a test kényeztetése is. A szaunázás régóta ismert és bevált pihenési mód, de fontos a rendszeresség. Legalább egy héten egyszer érdemes elmenni a szaunába relaxálni. A hidegebb évszakokban ez még jól is esik!
Stretching
A statikus és a dinamikus nyújtás minden edzésóra fontos eleme, ám ezekre külön is szentelhetünk időt. Statikus nyújtás: vegyünk fel egy olyan helyzetet, amelyben nyújtást érzünk, de nincs izomfájdalmunk. Ezt a pozíciót 30-60 másodpercig tartsuk. Ne felejtsd el: ez inkább az izmok regenerálódásban segít, de nem a mozgásra történő azonnali felkészítést jelent, ne alkalmazzuk bemelegítéskor. Például futás előtt a legjobb dinamikusan nyújtani, ami apró ringató mozdulatokkal jár.
Meditáció
Az éberségi vagy koncentrációs gyakorlatoknak meg kell nyugtatniuk az elmét, és segíteniük kell a koncentrációban. A meditációnak köszönhetően megtanuljuk irányítani testünket és kikapcsolni a mindennapi gondolatokat. Vegyünk fel egy kényelmes ülőhelyzetet a meditációhoz, és koncentráljunk a lélegzésre - anélkül, hogy álmokba merülnénk. Természetesen ezt zenével is segíthetjük. 5-10 perc meditációval kezdjünk, később növelhetjük az időtartamot. Nem olyan könnyű, igaz?